První dny...

22. září 2012 v 23:00 | Genevieve
Zdravím z Gentu!
Konečně jsem na místě. Nebylo úplně jednoduché sem dorazit, pár svízelí na letišti i na cestě do Gentu (například svízel je, pokud máte dvě vážně těžká zavazadla a kabelku a máte je snést ze schodů :-)), ale šťastně jsem ve středu 19.9. dorazila do Gentu.


Jsem ubytovaná na zdejších studentských kolejích. Je to příjemný pokoj (se stropem jako ve vězeňské cele), který má vlastní koupelnu, ledničku a postel a tak. Kuchyňka je na chodbě, a jak se již ukázalo, je to ideální místo pro párty :-). S umístěním pokoje jsem naprosto spokojená, všechno zajímavé se děje kolem zdejších kolejí. Například nejoblíbenější podnik na párty, Porter House, je od vchodu na moji kolej asi 50 metrů :-)

Gent je nádherné město. Ideální pro každého. Nejsou tu (nebo jsem se zatím nepotkala) žádné paneláky, jenom krásné domečky, kouzelné uličky, spousta nábřeží okolo dvou řek a kanálů, které je propojují. A kdo potřebuje vydechnout od města, pro toho jsou tady velké parky, kde člověk naprosto ztratí pojem o tom, že je ještě pořád ve městě. Na kolo je to také ideální město. Je neuvěřitelné, že opravdu všude kolo může, všude jsou vyznačené trasy na silnici pro cyklisty, opravdu vás pouštějí a jenom pár pitomců leze do cyklostezek :-)) Jediný kopec, který Gent má, je bohužel ten, na kterém bydlím a mám školu, pochopitelně :-). Je to nečekaně vážně velké město, když jsem se jela projet na půl hodinky a omrknout, kde tu máme sportovní centrum, tak jsem se úspěšně a naprosto totálně ztratila. Vůbec jsem netušila, kde jsem, záhadně jsem se objevovala na místech, kde jsem už předtím byla. Ano, měla jsem mapu. Ano, ztratila jsem ji během první půl hodinky (tedy předtím, než jsem se ztratila. Ne, mobil jsem neměla. A není úplně dobré orientovat se v Gentu podle vody. Voda je všude, nelze se jí držet, protože dojedete někam úplně jinam, než jste chtěli. Mě můžete věřit :-)

Ve čtvrtek a v pátek jsme měli Welcome days pořádané naší univerzitou a ESN (Erasmus Student Network). Během prvního dne jsem se dozvěděla všechno, co jsem potřebovala vědět. Je až neuvěřitelné, jak jsou tu všichni hrozně milí a ochotní pomoci. Budu tady studovat anglickou literaturu, protože historie tu není v angličtině a holandsky tak trochu neumím :-). Na session na fakultě jsem si na konci odchytla vedoucího sekce anglické literatury, který vyslechl můj problém kolem předmětů a že nemám rozvrh, ačkoliv bych ho mít měla. Profesor se mi věnoval asi půl hodiny, prošel se mnou všechny předměty, které bych mohla studovat, zavolal kvůli tomu pár lidem a spolu jsme vytvořili rozvrh. Pak mě ještě uklidnil ohledně zkoušel, hodil pár vtípků a vůbec, byl hrozně ochotný. Ne, že by u nás doma na katedře nebyli, ale úplně jsem nečekala takhle příjemně osobní přístup :-) Takže jsem naprosto spokojená, mám rozvrh a těším se na hodiny, vypadá to zajímavě. Budu studovat anglickou literaturu 18. století, potom i moderní doby a Shakespeara. A pak nějaký obecný úvod. A v pondělí večer budu mít kurz holandštiny, tak třeba se i něco naučím :-)

V pátek jsme pak byli v místním muzeu STAM (STAd Museum) a pak šli na menší okruh po Gentu. Už tedy vím, kde jsou tři (čtyři) věže Gentu (a vzpomněla jsem si u toho na naši stověžatou Prahu), kam zajít na nejlepší koktejly a kde mají nejlepší hranolky. Samé užitečné věci :-). No a večer byla welcome párty. Začali jsme nejdřív na kuchyňce u nás na koleji (výhodou je, že tyhle koleje jsou jenom pro Erasmáky) :-)) a potom se přesunuli do Porter House nebo do Twix clubu (kde jsme dostali free beer) :-) no párty byla vydařená, vrátila jsem se na kolej v půl páté ráno :-)

Dneska, v sobotu, jsme se vydali na výlet do Oostende. Říkala jsem si, jeden z posledních krásných dnů, je potřeba toho využít a vydat se k moři. Sice jsme se nekoupali celí, ale smočili jsme aspoň nohy. Moře je tu překrásné. Oostende je vyloženě přístavní městečko, největší přímořské město v Belgii. Je tu pár zajímavostí, krásných domů, nádherná katedrála, promenáda, letní sídlo královské rodiny a taky mraky velice drzých racků :-)) no a pak samozřejmě moře. Nádherné, kouzelné, jedinečné moře. Upřímně doufám, že se k němu ještě někdy podívám...

To je zatím všechno, jsem zvědavá, co si na mě připraví škola a Welcome week. Naplánováno je od ESN spousta aktivit, jako třeba Pub crawl, Speed dating, Boat trip, výlet do Brug a tak :-)
Zase se ozvu :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fionor Fionor | E-mail | Web | 3. října 2012 v 22:30 | Reagovat

Netrpělivě čekáme další zápisy...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama